ISO Software SBU
PegahSystem Co.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خبر خوبی که امروزه از دنیای کسب و کار ایران به گوش می رسد، این است که هر روز بر تعداد مدیرانی که بر ضرورت سرمایه گذاری در حوزه خلق و توسعه برند کسب و کارشان پی برده‌ اند، افزوده میشود. همین موضوع، تولید محتوا و پرداخت علمی به مقوله برندینگ را بیش از پیش لازم کرده است. اما آنچه اهميت بيشتري دارد، اين است كه در هر مرحله از كار، به شاخه هاي مختلف مديريت كيفيت و نرم افزارهايي كه براي اين امر طراحي شده، نيز بهاي كافي دهيم تا حقيقتاً به يك برند برجسته تبديل شويم، مثل نرم افزار مديريت كيفيت شركت پگاه سيستم كه توجه شركت ها و همچنين فروشگاه هاي زيادي را به خود جلب كرده است.
 

گام اول: به كپي‌كاري بگوييد نه!
 

هیچ يك از برنامه يا نرم افزار‌هاي مديريت كيفيت نمی تواند با کپی کاری، مسیر را کوتاه تر کند. این یک تصور باطل است که با گرته برداری از بزرگان، شما نیز خواهید توانست جایگاه ذهنی معادل با جایگاه آنان در ذهن مخاطبان تان بیابید. پس هرگز کپی نکنید، حتی اگر آن چه اصالتا از آن شماست، در قیاس با دیگران، شما را راضی نمیکند. البته اين بدان معنا نيست كه نبايد يا نميتوانيد مسیرهای موفقیت دیگران را بررسی كنيد.
 

عجله نداشته باشید
 

بسياري از آنها كه تازه به محيط كسب و كار قدم گذاشته ‌اند يا مي ‌خواهند يكي از كارآفرينان موفق به شمار آيند، بر اين باورند كه برندهاي بزرگ ره صدساله را یک شبه پیموده ‌اند؛ در حالي كه نه با عجله و نه به صورت اتفاقی، نمی ‌توان به يك برند با نام نشان كه از مديريت كيفيت خوبي بهره مي ‌برد، تبديل شد. از این رو هرگز عجله نداشته باشید. برنامه ریزی درستی انجام دهید و اجازه دهید تک تک برنامه‌ های ‌تان، مسیر خود را بپیمایند و به نتایج مطلوب برسند.
 

بزرگ‌ نمایی نکنید
 

برداشت مخاطبان از رفتارهای مختلف شما که با دید بزرگ نمایی انجام می ‌دهید، الزاما آنی نیست که شما انتظارش را دارید. این تلاش که خود و مجموعه‌تان را بزرگ‌تر، مهمتر، تواناتر و باصلاحیت تر از آن چه هست جلوه دهید، برخلاف تصور شما، بیش از آن که به نفع شما تمام شود، منجر به متضرر شدن و از دست دادن جایگاه ذهنی‌تان در ذهن مخاطبان خواهدشد.
 

بی‌مهابا تبلیغ نکنید
 

اگر فکر می‌ کنید هرچه بیشتر سرمایه گذاری تبلیغاتی داشته باشید به همان اندازه برندتان با سرعت بیشتری رشد خواهدکرد، سخت در اشتباهید. گاهی اوقات، اصرار کورکورانه به بمباران تبلیغاتی مخاطبان، نه تنها منجر به ارتقای برندتان در ذهن آنان نخواهد شد، بلکه در ناخودآگاه مخاطب، گونه‌ای از پس زدگی برندتان را به همراه خواهد داشت.
 

شعارهای بیهوده نسازید
 

ادعاهایی که بسیاری از کسب و کارهای در حال رشد در غالب شعارهای تبلیغاتی و تک لاین ها و... بیان میکنند، بیشتر خنده دار است تا موثر. گاهی حتی می شنویم که مجموعه‌ ای برای رسیدن به همان شعار خنده‌ دار ناکارآمد، ساعتها جلسه برگزار کرده و مبالغ هنگفتی هزینه داده است. اگر در مسیر برندینگ قرار دارید، هوشمندی و نگاه کارشناسانه را در شعارهایی که می سازید در اولویت قرار دهید.
 

رهرو آن است كه آهسته و پيوسته رود!
 

این یک تصور غلط است که برخی می پندارند برای جلب نظر مخاطب، باید تمام داشته‌های خود را حتی به گونه‌ای بی برنامه در معرض دید قرار دهند. این گونه با وجود داشتن توانایی برای انجام صحیح و کامل تمای آن چه ادعا کرده اید، مخاطب آن را به گونه ای، سنگ بزرگی خواهد شناخت که علامت نزدن است. برای معرفی توانایی های خود به مرور زمان، برنامه داشته باشید. این گونه هميشه شما یک قدم از انتظارات مخاطب پیش هستید.
 

نگرش ‌های رفع تکلیفی را فراموش كنيد!
 

شاید در نگاه اول به این جمله، چنین مفهومی را بسیار با فاصله از حقایق مدیریت برند حال حاضر خود بدانید، اما اغلب اوقات، بخش بزرگی از مدیران تصمیم ساز، خواسته یا ناخواسته تصمیماتی می‌گیرند که از جنس رفع تکلیف است. به عنوان مثال تعداد برندهایی که در حوزه بسته بندي خود تحقیق و برنامه ریزی اصولی انجام می‌ دهند زیاد نیست. این موضوع به بسیاری از جنبه ‌های مختلف کسب و کار تان که می تواند برندتان را تحت تاثیر خود داشته باشد، قابل تعمیم خواهد بود.
 

از تغییرات ناگهانی بپرهيزيد
 

تغییر همیشه بد نیست. اما تغییر ناگهانی از دیدگاه برندینگ، اغلب آسیب رسان است. اگر در حال مدیریت و توسعه برند خود هستید، توجه كنيد که باید تصمیمات‌تان در زمینه تغییرات ضروری درون و برون سازمانی که میتواند نمودی میان مخاطبانتان بیابد و بر برداشت آنها از برندتان اثر بگذارد، کاملا هوشمندانه اتخاذ شود و به گونه‌ ای مدیرانه نشان داده شود.
 

براساس قیمت پایین، رقابت نکنید
 

اگر در ورطه رقابت قیمتی گرفتار شده‌اید و همواره مجبورید برای حفظ سهم بازار خود، ارزانتر از رقبا بفروشید، فاصله زیادی تا بدل شدن به یک برند خوب دارید. توانایی مدیریت قیمت در مقایسه با رقبا در بازارهای رقابتی، پارامتری بسیار مهم است، اما در مسیر برندینگ، هرگز فقط بر مبنای قیمت رقابت نکنید.
 

نظارت تان را بر هیچ حوزه ‌ای قطع نکنید
 

مدیریت یک برند هرگز از مديريت كيفيت جدا نبوده و ميتوان آن را به صدابرداری از یک ارکستر سمفونیک تشبيه كرد چراكه یک صدابردار حرفه ای، میداند که این اجازه را ندارد که چشم از میز کنترل میکسر برچیند. احساس مخاطب نيز از برند شما، همان لذتی ست که او از شنیدن صدای بی نقص ایفای ارکستر سمفونیک تجربه خواهدکرد و شما همان صدابردار خبره‌ای هستید که نباید هیچ حوزه ای را از کنترل خود خارج کنید. اگر دوست دارید تمام جوانب، به نفع برندتان مدیريت شود، هرگز نظارت تان را بر هیچ حوزه‌ای قطع نکنید.
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)