ISO Software SBU
PegahSystem Co.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 
الکساندر راوزر كه بیش از ۱۵ سال تجربه در صنعت رسانه‌های دیجیتالی با سابقه فنی و نوآوری دارد و در آلمان مهندسی رسانه خوانده و همزمان در دو رشته رسانه آفلاین و رسانه آنلاین تحصیل کرده است، پس از 5 سال كار مداوم، توانست یک آژانس تمام دیجیتالی به نام «پروتوتایپ» در دبي داشته باشد و با توجه به تخصص و دانشی که راوزر در این صنعت داشت، توانست این آژانس را در صدر آژانس‌های تعاملی متخصص درزمینه راه‌کارهای دیجیتالی برای وب، موبایل و رسانه‌های اجتماعی قرار دهد.
راوزر در خصوص پلت‌فرم بانکداری اجتماعی CBDمي ‌گويد: ما اپلیکیشنی را تولید کردیم که با کمک این اپلیکیشن کاربران می توانند به‌جای وارد شدن به سایت بانک، از طریق فیس‌بوک حساب خود را چک کنند، قبوض و صورت حساب هایشان را پرداخت کنند و یا حتی انتقال وجه انجام دهند. این پروژه ما را در صدر فناوری‌های نوآورانه در خاورمیانه قرارداد و این امکان را برای ما ایجاد کرد تا محتوای شخصی و تجربه کاربری کاربران بانک تجاری دبی را بهبود بخشیم. این اپلیکیشن، چهارمین اپلیکیشنی بود که در دنیا برای انجام چنین کارهایی با استفاده از بستر فیس‌بوک طراحی شده بود و البته اولین اپلیکیشن در منطقه.
او همچنين ميگويد: ما اخیراً مفهومی را خلق کرده ایم که بانکداری آنلاین را به ساعت هوشمند کاربر وصل کنیم و به‌وسیله آن مشتری میتواند تراکنشهای بانکی خود را از طریق ساعتهای هوشمند اپل انجام دهد. این، اپلیکیشنِ بانکداریِ ساعتیِ ما است که هدفش اتصال بانکداری خرد به ابزارهای پوشیدنی است.
در حال حاضر اپل، ساعت‌های خود را به بازار عرضه کرده است. فروش ساعتهای اپل و دیگر ساعتهای هوشمندی که روی بستر اندروید طراحی شده‌اند، باعث شد ما درباره تجربه بانکداری روی وسایل پوشیدنی تجدیدنظر کنیم. اپلیکیشن ساعت-بانک (Bank Watch App) یک اپلیکیشن همراه است که به کاربر این امکان را میدهد با کمک ساعت هوشمند خود به تراکنش های بانکی اش دسترسی سریع و آسانی داشته باشد و حتی نگاهی بیندازد به برنامه های مدیریت مالی شخصی خودش. همچنین این اپلیکیشن شیوه جدیدی را برای انجام تراکنش های بانکی ارائه کرده است و با دیگر اپلیکیشن‌های بانکداری آنلاین همخوانی دارد.

موبایل ها عرصه تبلیغات آینده
 

متخصصان صنعت پیش‌بینی می کنند همه شرکت ها در سال ۲۰۱۵ به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی دیجیتال هستند. در حقیقت گزارش‌ها حاکی از آن است که بازاریابی دیجیتال در رده اول اولویت های کاری مدیران عامل قرار دارد. آمارهاي ديگري هم هست كه ميگويد مرز باریک میان بازاریابی دیجیتال و سنتی به‌طور مبهمی ادامه خواهد یافت. علاوه بر آن، گفته می‌ شود آینده بازاریابی روی موبایل است، نه نرم افزارهايي شبيه نرم افزارهاي معمولي كه در بخشCRM از آنها استفاده مي كنيم، اما سوال اينجاست كه استفاده از موبایل و نرم افزارهاي گوناگوني كه هر روز به بازار مي ‌آيد، تا كجا پيش خواهد رفت؟ و تا كجا فراگير خواهد شد؟
بنا به گزارش اخیر نیلسِن؛ غالب مردم از تلفن های همراه خود به‌عنوان صفحه ‌ای برای جستجو در اینترنت استفاده کرده و بیشتر وقت خود را با آن سپری میکنند؛ که البته غیرقابل‌انتظار نبوده است. استفاده از رسانه‌ها، کار و فعالیت در شبکه های اجتماعی از طریق دستگاه تلفن همراه صورت میپذیرد. به همین دلیل نیاز به تمرکز بر بازاریابی موبایلی احساس میشود، گرچه این به معنای نادیده گرفتن روشهای سنتی بازاریابی الکترونیکی نیست؛ بلکه به معنای ایجاد تجاربی در صفحات نمایش چندگانه‌ای است که به‌صورت یکپارچه امکان انتقال از یک کانال به کانال دیگر را به‌صورت هرچه راحتتر فراهم میکند.
اما کدام کسب و کارها بیشتر از بقيه از داشتن اپلیکیشن موبایلی مخصوص به خود سود میبرند؟
بايد گفت اگر کسب‌وکاری تنظیمات خدمات آنلاین دارد و یا قصد ایجاد آن را دارد، اپلیکیشن‌های موبایلی میتوانند تجربه ‌های بهتری را ایجاد کند. اپ ‌های موبایلی ‌به کاربران امکان دسترسی به خدمات را در هر مکانی ایجاد میکنند؛ و با قرار گرفتن در app storeها میتواند به شرکت ها در راستای ترویج پیشنهاد‌های دیجیتالی کمک کند. همچنین اپ‌ ها با اولین بار نصب میتوانند به‌عنوان یک تبلیغ چسبناک روی دستگاه باقی بمانند.
شرکت‌هایی که خدمات آنلاین دارند با ایجاد یک تجربه کاربری منحصربه‌فرد روی گوشی‌های هوشمند کاربران در معرض توجه عموم و یا نیروی کار خود قرار می‌گیرند و سود خواهند برد. این‌گونه خدمات آنلاین شامل داده‌های عمومی، تجارت الکترونیکی، پروفایل کاربران،CRM و موتورهای رزرو است.
این روزها همه چیز درباره موبایل است، در این زمینه هم تمرکز بر ارائه محصولات موبایلی با توجه به تجربه کاربری و توان اجرایی بیش از هر چیز دیگری است. هرچند مانند چیزهای دیگر این مسئله به شرایط فردی بستگی دارد اما شرکت ‌ها باید جایی باشند که کاربران هستند و اگر موبایل جایی است که کاربران وقت زیادی را آنجا میگذرانند، شرکت ‌ها هم باید آنجا باشند. آنچه اهميت دارد، این است که مفاهیم لزوماً تغییر نمیکنند و تنها شکل موبایلی به خود میگیرند. به‌ عنوان‌ مثال اکنون وب‌ سایتها نسبت به موبایل پاسخگو بوده و روی آن‌ها نیز کار میکنند؛ شرکت ‌ها روی توسعه اپلیکیشن های موبایلی بیش از توسعه اپ های دسکتاپ تمرکز کرده اند و… .
 

منبع: ماهنامه بانکداری الکترونیکی عصر ارتباط؛ شماره ۱۷ و ۱۸

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)