ISO Software SBU
PegahSystem Co.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

منصب مدیریت به طور آشکاری با رده های پایین تر اداری تفاوت دارد. در واقع اغلب در بوروکراسی اداری افرادی به مقامات بالا دست پیدا می کنند که تجربه مناسبی را در سال های طولانی کسب کرده اند. در این میان آنچه اهمیت چنین مقامی را نمایان می سازد، اهمیت اداره و سازماندهی امور مختلف شرکت هاست. در واقع هرچه مقام بالاتری به دست بیاورید، مسئولیت و انتظارات نیز از شما بیشتر خواهد شد.
به همین دلیل، طبیعی است که نوع فعالیت مدیران با سایر کارمندان متفاوت باشد. به عبارت بهتر، شما در مقام یک مدیر درآمد اصلی تان از خلاقیت و ایده های تازه ای است که ارائه می دهید. در غیر این صورت تفاوتی میان کارمند و مدیر نخواهد بود.
بر همین اساس تصور عمومی از جایگاه مدیریت، ایده پردازی، برنامه ریزی و همچنین اصلاح مشکلات شرکت است. شاید به همین علت است که وقت اغلب مدیران صرف تفکر در اتاق شان می شود.
 

زمانی برای فکر کردن!
 

همه آنچه قرار است شما براي مطلوب تر كردن مديريت كيفيت در شركت خود انجام دهيد، در يك فيلم خلاصه و بهتر بگوييم گنجانده شده است. ايده اي كه اين فيلم مطرح مي كند از هر نرم افزار ديگري كه در شركت پگاه سيستم تهيه و تدوين شده است، بيشتر و بهتر به شما كمك مي كند چون هيچ كدام از نرم افزار هاي مديريت كيفيت يا نرم افزار هاي حسابداري شركت پگاه سيستم نمي تواند به جاي شما فكر كنند!
فیلم «زمانی برای فکر کردن» بدون شک اثری است که اغلب مدیران باید در راستای آگاهی به وظیفه اصلی خود و آن را ببينند. اين فيلم سكانسي دارد كه شخصیت اصلی فیلم كه مدیرعامل یک شرکت است، در دفترش نشسته و مشغول فکر کردن است. در همین هنگام دوست او وارد شرکت شده و به منشی اش می گوید: «باید همین الان مدیر را ببینم. لازم است او را در جریان اتفاقات رخ داده بگذارم.»
در عین حال که فرد مراجعه کننده آشفته و نگران به نظر می رسید، منشی به جای همراهی با او در پاسخ اشاره کرد که مدیر در حال حاضر مشغول انجام کارهای شرکت است و به تبع آن وقت ملاقات ندارد. اگرچه پاسخ منشی در نگاه نخست قابل قبول به نظر می رسید، با این حال در این میان دوربین روی اتاق مدیر که امکان مشاهده آن از بیرون ممکن بود، متمرکز می شود.
شخصیت اصلی فیلم فقط به یک گوشه خیره شده بود و به نظر می رسید در حال فکر کردن است. فرانک (فرد مراجعه کننده) با دیدن این صحنه کنترل خود را از دست داده و فریاد می زند: «استیو (شخصیت اصلی داستان) تنها روی صندلی اش نشسته است. او هیچ کار مهمی انجام نمی دهد.» در این میان منشی پاسخی می دهد که این فیلم را بسیار جذاب کرده است. او تاکید می کند: «جناب مدیر در حال انجام کار خود است. استیو در حال فکر کردن است.»
همه آنچه در ایده های گذشته در مورد مدیریت زمان مطرح کرده ایم، هنگام بحث در مورد اهمیت تفکر صحیح مدیران رنگ خواهند باخت. به عبارت ساده، آن چیزی که تمامی ایده های خلاقانه ای که دنیا را تغییر می دهد خلق می کند، قدرت تفکر درست است. بنابراین به هیچ وجه صرف زمان زیاد در این مورد ایرادی از منظر مدیریت زمان ندارد.
 

خلاقيت، مهم ترين فعاليت شماست
 

- بهتر است هنگامی که دغدغه شغلی خاصی ندارید به تفکر در مورد مسائل مهم شرکت تان بپردازید. هرچه فکر شما آزادتر باشد، ایده های خلاقانه تری از آن تراوش خواهد کرد.
- هنگامی که فشار زیادی برای تصمیم گیری سریع و مقطعی بر دوش شماست، بهترین راهکار استفاده از توصیه های افراد دیگر است. منظور من از دیگران هر فردی نیست، در واقع مشاوران حرفه ای و دستیاران عاقلانه ترین انتخاب هستند.
- هیچ گاه زمان اختصاص داده شده خود را برای تفکر فدای مشکلات و گرفتاری های کسب وکارتان نکنید. این مورد در اغلب مدیران رایج است. در واقع هنگام وقوع بحران، نخستین گزینه ای که آنها از لیست خود حذف می کنند همین اوقات مهم تفکر است.
 

منبع: فرصت امروز
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)