ISO Software SBU
PegahSystem Co.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

مديريت كيفيت يك موضوع حياتي در يك شركت و سازمان است و حيات بسياري از صاحبان كسب و كار به آن وابسته است؛ در اين ميان هستند شركتهايي كه به دلايل متعدد از جمله عدم استفاده از نرم افزار هاي مديريت كيفيت شركت پگاه سيستم، كيفيت را فداي درآمد بيشتر مي كنند. اما آنچه در ادامه مي آيد، نمونه اي است از فروشگاهي كه راه سومي را براي كنترل و مديريت كيفيت برگزيده است تا به جاي كيفيت، قيمت را كاهش دهد.
آلدي (Aldi) با بیش از 7 هزار فروشگاه در 70 کشور دنیا، یکی از فروشگاه های پیشرو در زمینه خرده فروشی است. این کمپانی آلمانی در سال 1913 افتتاح شد و از جمله فروشگاه های زنجیره ای بود که برای نخستین بار به مشتریان خود خدمات سلف سرویس ارائه داد.
اين فروشگاه از سال 1990 در انگلستان آغاز به کار کرد و امروزه در 600 فروشگاه خود بیش از 20 هزار کارمند استخدام کرده است. این شرکت یکی از بزرگ ترین کمپانی های خصوصی دنیاست. ذی نفعان آلدی شامل تامین کنندگان، مصرف کنندگان، کارکنان و انجمن های تحت سرپرستی آن هستند.
توجه آلدی به ذی نفعان و عدم دنبال کردن منافع شخصی از جمله دلایلی است که باعث رشد سریع و موفقیت کسب و کار این برند شده است. این شرکت رویکرد ارتقای کیفیت و ارزش گذاری را جزو اولویت های خود قرار داده است. این فروشگاه قیمت کالا های خود را پایین نگه می دارد و از هرگونه تقلب یا پیشنهادهای فروش ویژه مثل «با خرید یک کالا، یک کالای رایگان دریافت کنید» اجتناب می کند.
آلدی با تامین کنندگان خود، رابطه بلند مدت و مستحکمی بر قرار می کند، چون معتقد است داشتن اعتماد و رابطه طولانی مدت در کسب و کار برای تضمین کیفیت و قابل اطمینان بودن محصولات لازم است. کارکنان به طور کامل تحت حمایت آلدی هستند. از طرف دیگر این کمپانی همیشه مشتاقانه در پی جذب و آموزش نیرو های جدید است.
بر اساس سیاست مسئولیت سازمانی (CR)، آلدی نسبت به تمام اصناف و انجمن هایی که با آنها همکاری می کند، رویکردی وظیفه شناسانه دارد. این رویکرد به کمپانی این اطمینان را می دهد که توسط ذی نفعان کلیدی خود، حمایت خواهد شد.
 

کارکنان
 

کسب و کار هایی مثل آلدی از وجود ذی نفعان داخلی و خارجی بهره می برند. ذی نفعان داخلی متشکل از کارکنان و سهامداران هستند که جزئی از کسب و کار به حساب می آیند. کارکنان آلدی سهامداران کلیدی آلدی هستند. آلدی همیشه قصد داشته کارکنانش، چه در فروشگاه ها و چه در تیم مدیریتی، حرفه ای پر منفعت همراه با امکان رشد و پیشرفت داشته باشند.
این شرکت از کارکنان خود توقع دارد کوشا و متعهد بوده و در عین حال مسئولیت اشتباهات شان را بر عهده بگیرند. در ازای آن کارکنان نیز پاداش و ترفیع کاری دریافت خواهند کرد. آلدی برای تجربه تیمش ارزش قائل بوده و در صورت همکاری طولانی مدت آنها، مزایایی برای کارمندانش در نظر می گیرد.
آلدی همیشه به دنبال نیرو های بااستعداد بوده و هزینه هنگفتی نیز صرف تبلیغاتش می کند. آنها برنامه های با کیفیت و سازمان یافته ای را برای آموزش نیرو های خود، در نظر گرفته اند. آنها با توجه به دراختیار داشتن نیروی کاری باانگیزه و ماهر، قادرند به مشتریان خدمات مناسب و در خوری ارائه دهند.
به دلیل افزایش تقاضا برای استخدام، آلدی موسسه ای با نام آلدی آکادمی راه اندازی کرده است. این آکادمی یک دپارتمان ملی است که در آن به پیشرفت و استاندارد سازی دوره های آموزشی و استخدامی می پردازد تا از این طریق پروسه استخدام نیروهای جدید را بهبود ببخشد.
 

تامین کنندگان
 

آلدی معتقد است کیفیت محصولات اهمیت ویژه ای داشته و جزو وظایف اخلاقی زنجیره تامین کنندگان است. آنها تلاش دارند محصولات شان برای محیط زیست مضر نباشد. برای آلدی مهم است که به عنوان کمپانی مطمئن شناخته شود.
آلدی همیشه روابط خوب خود با تامین کنندگانش را حفظ می کند تا به این وسیله، به هدف اصلی خود که همان تامین نیاز مصرف کننده است، دست پیدا کند.
سبزیجات و میوه هایی که در آلدی به فروش می رسد، محلی بوده و در نتیجه، به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که محصولات با کیفیت و در دسترسی خریداری کنند. تجربه و سابقه درخشان انگلستان در تولید مواد غذایی، به آلدی این فرصت را داده که محصولاتی با کیفیت و با قیمت پایین به مصرف کنندگان خود عرضه کند.
 

شرایط اخلاقی کار
 

تولید بسیاری از محصولات آلدی، در کشور های در حال توسعه که استاندارد های محیطی و اجتماعی پایین تر از نرم پذیرفته شده است، صورت می گیرد. آلدی بر این باور است که باید با تمام افرادی که در مراحل تولید محصولات دخیل هستند، رفتاری متعادل همراه با رعایت ادب و احترام داشته باشد، تا به این ترتیب، حقوق بشر بدون هیچ گونه چشم داشتی رعایت شود. این شرکت با کمک شرکای کاری خود در تلاش است که تا حد امکان، استاندارد های محیطی و اجتماعی را رعایت کند. معیار های تامین کنندگان آلدی، بازتابی از تعهد آنها به رعایت حقوق بشر و استاندارد های کار است.
 

مصرف کنندگان
 

هدف اصلی آلدی، تامین رضایت مشتریان است. آلدی همیشه همه اخبار مربوط به فروشگاه هایش را با مصرف کنندگان در میان گذاشته و نسبت به نیازها و نگرانی های آنها پاسخگو بوده است. وعده همیشگی این کمپانی، عرضه کالا های ارزان و با کیفیت بوده.
بر اساس شیوه عملیاتی آلدی، ارزش افزوده کالا ها حذف می شود، در نتیجه به طور روزانه، کالا هایی با قیمت پایین و کیفیت بالا به مشتریان عرضه می کند. برای آلدی، کیفیت چیزی بیشتر از یک واژه ساده است. آنها تمام جنبه های کیفیتی، از رعایت جنبه های اخلاقی محصولات گرفته تا خرید نهایی کالا توسط مصرف کنندگان، را در نظر می گیرند.
رعایت این مسائل، توجه به سلامت، ایمنی و تندرستی مصرف کنندگان را نیز شامل می شود. این موضوع به مشتریان کمک می کند تا با اطمینان کامل، محصولات سالم و مطمئنی را در سبد غذایی خود بگنجانند. آلدی برای ارتقای سطح سلامت محصولات خود، با کارشناسان، دولت و سایر ارگان های مربوطه همکاری می کند.
 

منبع: فرصت امروز
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)