ISO Software SBU
PegahSystem Co.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

نوآوری رویاپردازی نیست. رویاپردازی زمانی است که شما ایده ها، چالش ها و نگرش واضحی از آن چه می خواهید به دست آورید، داشته باشید اما نوآوری بیشتر در مورد اقدام است.
شاید شما هم ایده های نوآورانه ای برای محصولات یا خدمات جدید، ایده هایی برای فرآیندهای جدید یا الگوهای کاملا جدید کسب و کار داشته باشید اما آن ها هنوز فقط ایده هستند و هنوز کار نوآورانه ای در کسب و کار شما ایجاد نشده است.
در چنین شرایطی خود را در شرایطی می بینید که:
زمان زیادی برای واردکردن نوآوری در زندگی تان سپری می کنید، اما هیچ اتفاقی نمی افتد.
تلاش های تان را به پروژه های مبتکرانه ای اختصاص می دهید که نتیجه ای برای شرکت تان ندارد.
از تمام نرم افزار هاي مديريت كيفيت شركت پگاه سيستم استفاده مي كنيد اما نتيجه دلخواه را نمي گيريد.
پول زیادی را برای آموزش و انگیزه بخشی به اعضای تیم تان خرج می کنید تا در پروژه های نوآورانه تان کمک تان کنند، اما هیچ چیز بهتر نمی شود.
حتی اگر قصدتان این باشد که شرکت خلاقانه ای را پایه گذاری کنید و حتی ایده هایی برای تغییر دادن دنیا داشته باشید، این موقعیت، موقعیت ناامیدکننده ای ست. فقط از خودتان خواهید پرسید «چرا این اتفاق برای من می افتد؟ راه حلی وجود دارد؟»
شما در مسیر کارآفرینی تنها نیستید
شما باید ایده های تان را با افراد دیگر در میان بگذارید و به آن ها اجازه دهید که ایده های خود را نیز بیان کنند. اگر شما محیطی کاملا بر مبنای همکاری در شرکت تان ایجاد کنید، آن گاه فرآیند نوآوری برای شما و اعضای تیم تان بسیار آسان تر خواهد شد.
من مدیران و کارآفرینان زیادی را دیده ام که پر از ایده های مبتکرانه هستند اما تمامی آن ایده ها را در ذهن خود انبار کرده اند. در چنین شرایطی ست که حجم آن ایده ها باعث می شود که آن ها بخواهند تمام پروژه های مبتکرانه مربوط به آن ایده ها را عملی کنند. آن ها متوجه نیستند که در مسیر کارآفرینی شان تنها نیستند. به همین دلیل، نمی توانند انتظار موفقیت در پروژه های خلاقانه شان را داشته باشند.
اگر می خواهید که نوآوری تان در شرکت به واقعیت بدل شود، باید از دیگران کمک بگیرید.
شما به یک روند کارآمد خلاقیت در کسب و کار کوچک خود نیازمندید.
هر کاری که در کسب و کار خود انجام می دهید نیازمند فرآیندهایی کارآمد است. همین موضوع در مورد تلاش های مبتکرانه شما نیز صدق می کند. زمانی که شما از خود ابتکاری نشان می دهید، احتمالا اشتباهاتی نیز دارید که در آینده خودشان را نشان می دهند. به همین دلیل است که نیاز به سیستم هایی که تمام فرآیندهای مبتکرانه مهم را مستندسازی می کنند، احساس می شود. اگر چنین سیستم هایی را در دست داشته باشید، به آسانی خواهید توانست که تلاش ها، نتایج و پیشرفت های احتمالی تان در آینده را ارزیابی کنید.
بسیاری از مالکان کسب و کارهای کوچک می خواهند بدون داشتن رویکردی سیستماتیک به نوآوری بپردازند. آن ها با یکی از ایده های شان کار را شروع می کنند، آن را کمی پیش می برند تا زمانی که ایده دیگری به ذهن شان برسد، آن گاه ایده قبلی را رها می کنند و به ایده جدید می پردازند و… بنابراین آن ها به مرحله ای می رسند که ده ها فرآیند نوآورانه در دست دارند که هرکدام از آن ها نیمه کاره رها شده است.
به همین دلیل است که شما به سیستمی احتیاج دارید تا به سوال های زیر پاسخ دهد:
چه زمانی فرآیند مبتکرانه باید آغاز شود؟
چه کسی مسوول آغاز فرآیند مبتکرانه است؟
چه مراحلی باید طی شود تا یک فرآیند مبتکرانه کامل شود؟
چه کسی مسوول هر مرحله است؟
بررسی و کنترل کیفیت چگونه انجام می شود؟
موفقیت فرآیند مبتکرانه چگونه تعریف می شود؟
تمام پروژه هایی را که باعث ایجاد خلاقیت در شرکت تان نمی شود، کنار بگذارید.
هر چیزی را که احساس می کنید ارزشی ندارد و فقط باعث هدر رفتن زمان، تلاش و پول می شود باید تعطیل کنید، کنار بگذارید یا بهتر بگوییم، بکشید! تمرکزتان را روی مهم ترین چیزهایی بگذارید که نیازمند خلاقیت هستند.
معمولا زمانی که می خواهم با شرکتی كار کنم که می خواهد تلاش های نوآورانه اش را ارتقا دهد، با صدها پروژه مواجه می شوم. برخی از آن ها در جریان هستند و برخی فقط ایده یا نقشه ای هستند که باید آغاز شوند اما ماه ها و سال هاست که در صف انتظار بوده اند. بنابراین اولین کاری که ما انجام می دهیم این است که شرایط موجود را بسنجیم و هر کاری را که به ما نتایج مطلوبی ندهد، کنار بگذاریم. بدین طریق ما می توانیم کارمان را از ابتدا آغاز کنیم و هیچ پروژه قدیمی حواس مان را پرت نکند.
محل کار پاک شما و اعضای تیم تان به شما اجازه خواهد داد تا روی مسائل بزرگی کار کنید که به عنوان تلاش های مبتکرانه ظاهر می شوند.
در هر زمان تنها روی یک پروژه مبتکرانه کار کنید
یکی از مهم ترین دلایل ناموفق بودن کارهای مبتکرانه در شرکت های کوچک دیده ام این است که آنها در آن واحد روی چندین پروژه تمرکز می کنند. من می دانم که همه آن ها اهمیت دارند. اما امکان ندارد که بتوان به تمامی آن ها رسیدگی کرد. باید اولویت بندی کنیم. مهم ترین عامل برای شرکت شما چیست؟ از مشتریان بپرسید که جای چه چیزی بیش از همه در بین محصولات و خدمات تان خالی ست. سپس به ترتیب آن ها را اعمال کنید. با یک پروژه برای تمامی نیازهای همه مشتریان آغاز نکنید. آن را به پروژه های متعدد و کوچک تقسیم کنید؛ بدین گونه پیشرفت های کوچکی در محصولات و خدمات تان دیده خواهد شد.
سپس می توانید با روندها و الگوی کسب و کارتان پیش بروید. از اعضای تیم خود بپرسید که چه چیزی باعث پیشرفت فرآیندهای کسب و کار می شود. بازهم از مشتریان تان در مورد پیشرفت های احتمالی در الگوی کسب و کارتان سوال کنید. باز هم پروژه های کوچک و متعددی ایجاد کنید، آن ها را به ترتیب به موفقیت برسانید تا به طور کلی قدم بزرگی رو به جلو برداشته باشید.
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)