ISO Software SBU
PegahSystem Co.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

 بسیاری از جوانان ممکن است آرزو داشته باشند روزی به رهبران کسب وکار موفقی تبدیل شوند، اما تعداد کمی از آنها برای این کار انتخاب می شوند. آنهایی که به این جایگاه می رسند ممکن است شخصیت های خیلی دور از دسترسی به نظر برسند که همیشه با ما فرق داشته اند. اما آیا واقعا این گونه است؟ یا کارهایی وجود دارد که با انجام آنها شما هم می توانید به سطوح ارشد برسید؟ مدیران عامل شرکت ها در مراحل اولیه مسیر شغلی شان چه کارهایی انجام دادند که آنها را متمایز کرده است؟ این رهبران کسب وکار در زندگی و شغل خود دنبال کرده بودند. تعدادی از این قوانین را به طور خلاصه بیان می کنیم.
 

سرعت پیشرفت شغلی را تنظیم کنید
 

این اولین بررسی عجیب ما بود. بسیاری از مدیران عاملی که با آنها صحبت کردم، پنج سال کاری خود را در کشورهایی که معمولا دور از ذهنیت متداول ما هستند می گذرانند. به عنوان مثال، یکی از این مدیران 10 سال از کارش را در کشورهای گابن، کنگو و رواندا گذرانده بود. پائول بالکه که اخیرا به عنوان رئیس هیات مدیره شرکت معروف نستله انتخاب شده، بیش از یک دهه را در آمریکای لاتین، پرو و شیلی گذرانده است و استیو دیویسف، مدیرعامل شرکتPATH، چند سال را مرتب به شیائوپینگ چین در رفت وآمد بوده است. طبق توضیح این مدیران، دلیل این کار این بوده که در آن سال های اولیه بر این موضوع متمرکز نبودند که روزی مدیرعامل شوند. آنها ترجیح می دادند تجربه کسب کنند، سفر بروند و از چالش هایی که پیش رویشان قرار می گیرد، لذت ببرند. و البته از استفاده و خريد بهترين نرم افزار هاي مديريت كيفيت شركت پگاه سيستم هم غافل نمي شوند.
پاتریک مایسنر، مدیرعامل هلدینگ ژاکوبز و مدیر عامل سابق شرکت آدکو گفته بود ترجیح می دهد در این مورد بیش از حد سریع به جلو نرود: «یک بار یکی از رئیس هایم به من گفت که اگر موشکی رشد کنم، مثل یک سنگ سقوط می کنم.» بنابراین بهتر این است که 10 سال اول کارتان را به کشف علایق، استعدادها و اولویت هایتان بپردازید.
 

رضایت شخصی را اولویت قرار دهید
 

دومین نکته ای که مورد توجه من قرار گرفت این بود که موفق ترین رهبران، چه مرد و چه زن، چه در آمریکا و چه در دیگر نقاط دنیا، عمدتا روابط یکپارچه و سوابق خانوادگی باثبات دارند. در مثال هایی که ذکر شد، هر سه مدیر عامل، زندگی شخصی موفقی داشته اند. این موضوع اتفاقی نیست و الگویی است که یک رابطه را نشان می دهد. پائول بالکه می گوید: «همسرم در تمام این مسیر همراهم بود. او یک فاکتور اصلی در موفقیت من محسوب می شود.» این زوج در اکثر سفرهای کاری در کنار هم بوده اند. این موضوع در مورد مدیران عامل زنی که با آنها صحبت کردم نیز صدق می کند. سوزان کمرون، مدیرعامل رینالدز آمریکن، غول تنباکوی دنیا می گوید که مسیر شغلی او بعد از آشنایی با شوهرش، یک پیشرفت با ثبات را طی کرده است. اوریت گادیش، رئیس هیات مدیره شرکت مشاوره بین (Bain & Company) با همسرش که فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد و یک ماجراجوست، زمانی که هر دو مشاورانی جوان در این شرکت بودند، آشنا شد.
 

در شبکه هایی که عضو آن هستید، ارتباط ایجاد کنید
 

اشتباه ترین توصیه ای که به کارشناسان جوان می شود، درگیر شدن در شبکه سازی است. دلیلی ندارد ارتباطات وسیع و بسیار پرحجم را دنبال کنید. مدیران عاملی که در کتاب «قبل از اینکه مدیرعامل شوم» با آنها سروکار داشتم، بیشتر درگیر شبکه سازی های قوی و متمرکز در گروه هایی که از زمان جوانی خود عضو آن بوده اند، می شوند. قوی ترین این شبکه ها اغلب بر اساس دین، ارتباطات دانشگاهی یا ملیت شکل می گیرند. مهم تر از آن، مدیران عامل خودشان به نقش روابط قوی که به صورت هدفمند پرورش داده اند، اشاره کرده اند. پاتریک مایسنر در مرحله ای از کارش با کلاوس ژاکوبز، کارآفرین آلمانی که بعدا سرمایه گذار شد، آشنا شده بود. ارتقای پاتریک در شرکت باری و سپس بخش منابع انسانی شرکت آدکو، به روابط شخصی او با ژاکوبز که هر دو شرکت را تاسیس کرده بود، برمی گردد. ضرب المثلی می گوید: «اگر می خواهید سریع پیش بروید، تنها بمانید. اما اگر می خواهید تا دوردست ها بروید، با هم حرکت کنید.» این موضوع به خصوص برای ایجاد یک کسب وکار درست است.
 

منبع: دنياي اقتصاد
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)